Silah sahibi Ünlüler ve fikirleri

http://bireyselsilahlanma.blogspot.com/2013/11/silah-sahibi-unluler-ve-fikirleri.html
Basına verdiği demeçlerde defalarca silahlanma hakkına inandığını ve silahlanma hakkını savunduğunu söyleyen Jolie diyorki:''Güvenliğimiz için, Tomb Raider filminde kullandıklarımıza benzer, gerçek silahlar satın aldım. Brad ve ben evde silah olmasına karşı değiliz hatta bizim de silahlarımız var. Eğer zorunda kalırsam, silahımı kullanma becerisine sahibim. Birileri bana ya da çocuklarıma zarar vermek için evime girerse, o kişiye ateş etmekte tereddüt etmem.''

“I bought original, real guns of the type we used in ‘Tomb Raider’ for security. Brad and I are not against having a gun in the house, and we do have one. And yes, I’d be able to use it if I had to … If anybody comes into my home and tries to hurt my kids, I’ve no problem shooting them.”
 
Angelina Jolie'nin, mülteci sorunlarıyla ilgili dahil olduğu gönüllü çalışmaları hakkında bilgi almak için
bkz. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği http://www.unhcr.org/pages/49c3646c56.html
Bu birim, özellikle güvenlik açısından kendisini savunamayan veya çeşitli nedenlerle(savaş, çatışma, soykırım, doğal afet...vb) ihtiyaçlarını gideremeyen ve göç etmek zorunda kalan insanlara yardım etmek için çalışıyor. Örneğin bölgenizde bir ayaklanma başladığında, silahlı kişiler karşısında kendinizi ve sevdiklerinizi koruyamadığınızda, kaçarak bu örgütün yardımını bekleyebilirsiniz. İmkanları olursa ve şanslıysanız belki size de yardım ederler.

Fotoğraf: Wikimedia Commons Gage Skidmore